logo

هزینه کولپوسکوپی

هزینه کولپوسکوپی به چه عواملی بستگی دارد؟ توجه داشته باشید که هزینه‌های قبل از عمل کولپوسکوپی ممکن است بسته به شرایط خاص هر بیمار و مرکز درمانی متفاوت باشد. در این مقاله قصد داریم تمامی مواردی که بر تعیین هزینه ها موثر می‌باشند را برای شما شرح دهیم. پیشنهاد ما این است در صورتی که قصد انجام کولپوسکوپی را دارید برای اطلاع دقیق هزینه ها تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

عوامل موثر بر هزینه کولپوسکوپی

کولپوسکوپی چه به منظور تشخیص چه به منظور درمان انجام شود دارای قیمت های متفاوتی می‌باشد. معمولا قیمت انجام کولپوسکوپی به عوامل زیر بستگی دارد:

انتخاب پزشک

هزینه کولپوسکوپی با توجه به پزشکی که انتخاب کرده اید متفاوت می‌باشد. قیمت های بهترین دکتر کولپوسکوپی در تهران با توجه به پیچیدگی کولپوسکوپی متفاوت است. پزشکان متخصص و با تجربه در بیمارستان های خصوصی معمولا در مقایسه با پزشکان کم تجربه و یا پزشکان مشغول در بیمارستان های دولتی هزینه های بیشتری برای انجام کولپوسکوپی دریافت می‌کنند. این آزمایش معمولا توسط پزشک زنان انجام می‌شود اما در صورتی که توسط پزشک با تحصیلات فوق تخصص بیماری های زنان یا سایر تخصص ها انجام شود ممکن است هزینه های دریافتی متفاوت باشد.

بیمارستان یا کلینیک انجام آزمایش

همان طور که می‌دانید کولپوسکوپی یک روش تشخیصی می‌باشد که ممکن است در یک بیمارستان و یا در کلینیک پزشکی انجام شود. با توجه به این که تجهیزات و امکانات  بیمارستان های خصوصی بسیار بیشتر می‌باشد هزینه ی انجام کولپوسکوپی در این بیمارستان ها نسبت به بیمارستان های دولتی و کلینیک ها بیشتر می‌باشد. در مواردی حتی هزینه های کولپوسکوپی در شهرهای مختلف نیز متفاوت می‌باشد. مواردی که در تعیین مقدار هزینه های بیمارستان نقش دارند شامل اتاق بیمار، تعداد روزهای که قبل و بعد از انجام کولپوسکوپی در صورت نیاز در اتاق تحت نظر قرار می‌گیرد می‌باشد. یکی دیگر از عوامل موثر این است که برخی از افراد پس از کولپوسکوپی نیاز به بستری شدن دارند که با توجه به مدت بستری و سطح بیمارستان هزینه ها متفاوت می‌باشد.

هزینه کولپوسکوپی چه قدر است؟

آزمایش های همراه با کولپوسکوپی

کولپوسکوپی رحم یک روش تشخیصی دهانه رحم و واژن می‌باشد که در برخی موارد نیاز است همراه با کولپوسکوپی بیوپسی تهیه شده و یا اقدامات درمانی دیگری برای بیمار انجام شود، تمامی این موارد در تعیین هزینه ها موثر می‌باشند. حتی آزمایشگاهی که نمونه های بیوپسی شما را مورد بررسی قرار می‌دهد نیز یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه ها می‌باشد. به همین علت قبل از انجام کولپوسکوپی درباره تمام هزینه های جداگانه ای که ممکن است برای شما وجود داشته باشد با پزشک خود مشورت کنید.

داروهای کولپوسکوپی

پزشک معمولا داروهایی قبل و بعد از کولپوسکوپی برای درمان خوب تجویز می‌کند. برخی از این داروها تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند اما بسیاری از داروها گران هستند و هزینه ی کولپوسکوپی را افزایش می‌دهند.

تجهیزات مورد نیاز

کولپوسکوپی به وسیله تجهیزات و وسایل مخصوصی انجام می‌شود که هر کدام از عوامل بر تعیین میزان هزینه های کولپوسکوپی تاثیرگذار هستند.

میزان هزینه کولپوسکوپی

هزینه های مراقبت های تکمیلی

در برخی موارد با توجه به توصیه پزشک پس از انجام کولپوسکوپی نیاز به مراقبت های بعد از کولپوسکوپی مانند جلوگیری از عفونت، تغذیه مناسب و ترمیمی دیگر دارد. هزینه های مربوط به این مراقبت ها با توجه به نیاز های بیمار و موارد تجویز شده در هر فرد متفاوت می‌باشد.

آیا بیمه هزینه کولپوسکوپی را پرداخت می‌کند؟

برخی از بیمه ها معمولا هزینه های کولپوسکوپی را پوشش می‌دهند اما پوشش دقیق و میزان تسهیلات بیمه با توجه به نوع بیمه، قرارداد و شرایط خاص هر بیمه ای متفاوت می‌باشد. به این نکته توجه داشته باشید که بیمارستانی که انتخاب کرده اید و یا پزشک مورد نظرتان آن را پیشنهاد داده است با بیمه ی شما قرار داد دارد یا خیر. در صورتی که دارای بیمه تکمیلی هستید حتما با مشاورین بیمه ی خود در رابطه با این که بیمه ی شما چه مقداری از هزینه های کولپوسکوپی را پرداخت می‌کند، صحبت کنید.

دکتر رویا شهریاری پور

دکتر رویا شهریاری پور در سال ۱۳۸۷ از دانشگاه علوم پزشکی تنکابن در رشته پزشکی عمومی فارغ‌التحصیل شدند. سپس طرح پزشک عمومی را به مدت ۳ سال در استان بوشهر خدمت کردند. سال ۹۱ در دانشگاه علوم پزشکی تهران در رشته تخصص زنان شروع به تحصل کردند و سال ۹۵ از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ تحصیل شدند. ایشان دوران فلوشیپ فوق تخصص لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی را در دانشگاه ایران گذرانده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...