logo

هزینه لاپاراسکوپی در تهران چه قدر است؟

هزینه لاپاراسکوپی در تهران چه قدر است و به چه عواملی بستگی دارد؟ همان طور که می‌دانید از لاپاراسکوپی برای تشخیص و درمان بسیاری از مشکلات داخلی استفاده می‌شود. در این مقاله قصد داریم عوامل موثر بر تعیین میزان هزینه لاپاراسکوپی را بیان کنیم، در صورتی که در مورد هزینه و قیمت انجام لاپاراسکوپی دغدغه و سوالاتی دارید، در این مقاله با ما همراه باشید.

عوامل موثر بر هزینه لاپاراسکوپی

نکته ای که نیاز است به آن توجه داشته باشید این است که حفظ سلامتی و جلوگیری از عوارض احتمالی پس از لاپاراسکوپی، مهم تر از میزان هزینه ها می‌باشد. در برخی موارد احتمال دارد فرد برای صرفه جویی در هزینه به پزشک غیر متخصصی مراجعه کند اما پس از مدتی به علت عدم نتیجه گیری، نیاز داشته باشد دوباره لاپاراسکوپی را تکرار کند و همین مسئله موجب می‌شود هزینه ی گزاف تری برای فرد به همراه داشته باشد. توصیه می‌شود برای انجام این کار به بهترین متخصص زنان و نازایی در تهران مراجعه کنید. هزینه جراحی لاپاراسکوپی یک مقدار ثابت و مشخصی نبوده و به عوامل مختلفی بستگی خواهد داشت. این عوامل عبارتند از:

هزینه لاپاراسکوپی

تست های تشخیصی

پزشک پیش از انجام لاپاراسکوپی برای تعیین وضعیت سلامتی بیمار و شدت بیماری انجام آزمایش هایی را تجویز می‌کند. برخی از این آزمایش ها پر هزینه هستند، پس برای تعیین هزینه ها این مورد را نیز باید در نظر بگیرید. تعدادی از آزمایش هایی که پیش از انجام لاپاراسکوپی باید انجام دهید شامل موارد زیر است:

  • آزمایش ادرار
  • آزمایش خون
  • سونوگرافی
  • سی تی اسکن
  • ام آر آی

شدت و پیچیدگی بیماری

در برخی موارد لاپاراسکوپی یک عمل ساده برای تشخیص بیماری می‌باشد. اما گاهی اوقات بیماری از شدت و پیچیدگی های بسیاری برخوردار می‌باشد مانند جراحی هیسترکتومی که شامل برداشتن رحم و سایر اندام مجاور می‌باشد. در واقع هزینه لاپاراسکوپی تشخیصی با هزینه لاپاراسکوپی درمانی متفاوت می‌باشد. پس با توجه به سن، سلامت کلی بیمار، شدت و پیشرفت بیماری هزینه های لاپاراسکوپی در افراد مختلف، متفاوت می‌باشد.

تجربه و تخصص پزشک

انجام لاپاراسکوپی نیاز به تخصص و تجربه پزشک دارد و هر چقدر که تخصص و تجربه ی کاری پزشک بیشتر باشد هزینه هایی که دریافت می‌کند نیز افزایش می‌یابد. با توجه به حساس بودن لاپاراسکوپی حتما برای انجام آن به بهترین دکتر لاپاراسکوپی در سعادت آباد مراجعه کنید که از تبحر و مهارت بالایی برای انجام این نوع از جراحی برخوردار بوده و می‌توانید بدون نگرانی بابت عوارض و خطرات روش لاپاراسکوپی به او اعتماد کنید.

هزینه های جانبی

در حین انجام جراحی لاپاراسکوپی ممکن است جراح مجبور شود روش جراحی را تغییر دهد. در صورتی که جراحی لاپاراسکوپی به جراحی باز تبدیل شود و یا مدت زمان جراحی بیشتر شود، ممکن است مجبور شوید مبلغ بیشتری برای لاپاراسکوپی پرداخت کنید. یکی دیگر از مواردی که در هزینه های جانبی موثر می‌باشد، مراقبت های بعد از عمل مانند داروها، پانسمان ها یا ویزیت های بعدی می‌باشد.

هزینه لاپاراسکوپی در تهران چه قدر است؟

آیا هزینه لاپاراسکوپی در همه بیمارستان ها یکسان است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم خیر هزینه انجام لاپاراسکوپی در همه بیمارستان ها یکسان نیست. بیمارستانی که انتخاب می‌کنید نقش مهمی در تعیین هزینه های لاپاراسکوپی دارد. معمولا بیمارستان های خصوصی یا آزاد مبلغ بیشتری در قبال انجام لاپاراسکوپی از شما طلب می‌کنند. موضوع دیگری که در میزان هزینه ها موثر می‌باشد این است که در صورتی که درخواست اتاق مجزا داشته باشید، این مسئله بر روی هزینه لاپاراسکوپی تاثیر می‌گذارد.

آیا بیمه هزینه لاپاراسکوپی را پرداخت می‌کند؟

خدمات و پوشش های بیمه ای در همه شرکت های بیمه یکسان نیست. در صورتی که لاپاراسکوپی را در بیمارستان دولتی انجام دهید، بخشی از کل هزینه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار خواهد گرفت . در صورتی که دارای بیمه تکمیلی هستید طبق قواعد و تعهد ارائه دهنده شرکت می‌توانید با ارائه رسید های پرداختی بخشی از هزینه را تا سقف تعیین شده از بیمه دریافت نمایید. برای اطلاعات بیشتر حتما پیش از انجام لاپاراسکوپی در مورد میزان پرداخت هزینه ها با شرکت بیمه خود مشاوره داشته باشید.

دکتر رویا شهریاری پور

دکتر رویا شهریاری پور در سال ۱۳۸۷ از دانشگاه علوم پزشکی تنکابن در رشته پزشکی عمومی فارغ‌التحصیل شدند. سپس طرح پزشک عمومی را به مدت ۳ سال در استان بوشهر خدمت کردند. سال ۹۱ در دانشگاه علوم پزشکی تهران در رشته تخصص زنان شروع به تحصل کردند و سال ۹۵ از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ تحصیل شدند. ایشان دوران فلوشیپ فوق تخصص لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی را در دانشگاه ایران گذرانده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...