logo

عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره

عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره امکان پذیر است؟ عمل لابیاپلاستی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی زنان بوده که روی لابیای داخلی انجام می‌شود. مهم ترین سوالی که ممکن است برای همه پیش بیاید این است که آیا دختران باکره نیز می‌توانند لابیاپلاستی انجام دهند یا خیر. در برخی موارد دختران جوان به دلیل این که به دلیل داشتن لابیاهای بزرگ به عفونت های مکرر دچار می‌شوند که برای رفع ای مشکل می‌توانند برای انجام لابیاپلاستی اقدام کنند. در این مقاله قصد داریم پاسخ این سوال را برای شما شرح دهیم. با ما همراه باشید.

درباره عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره

وارد شدن آسیب به پرده بکارت یکی از مسائلی است که باعث نگرانی دختران جوان و باکره می‌شود. خوشبختانه این موضوع جای نگرانی ندارد زیرا عمل لابیاپلاستی روی لابیای مینور که جزو ناحیه خارجی ناحیه تناسلی محسوب شده انجام می‌شود و با پرده بکارت هیچ کاری ندارد. به این نکته توجه داشته باشید که برای انجام لابیاپلاستی حتما سراغ بهترین متخصص زنان در تهران بروید که آشنایی کامل با آناتومی ناحیه تناسلی داشته باشد. متخصص زنان با تجربه و مهارت حتما قبل از انجام این جراحی تمام شرایط مورد نیاز را می‌سنجد و عوارض ناشی از جراحی را به حداقل می‌رساند.

سن مناسب برای لابیاپلاستی در دختران باکره

به دلیل تحت تاثیر بودن لابیاها در سن بلوغ بهتر است دختران بعد از گذراندن سن بلوغ در سنین 18 به بعد برای انجام این جراحی اقدام کنند. اگر شما در سن بلوغ لابیاپلاستی را انجام دهید امکان دارد نتیجه جراحی تغییر کرده و شما دوباره شاهد رشد لابیاها باشید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که هر چه سن انجام جراحی لابیا را به تعویق بیندازید نتیجه نیز متغیر می‌شود. برای انجام لابیاپلاستی هر چه میزان افتادگی و چروک در این سطح کمتر باشد نتیجه بهتری حاصل می‌شود.

آیا لابیاپلاستی در دختران باکره  ممکن است؟

مزایای انجام جراحی لابیاپلاستی در دختران باکره

همان طور که اشاره کردیم برخی دختران به دلیل بزرگ بودن لابیاهای خود نمی‌توانند لباس های تنگ پوشیده و دچار عفونت های مکرر می‌باشند. بعد از انجام لابیاپلاستی می‌توانند بدون احساس درد و سوزش از لباس های تنگ استفاده کنند. علاوه بر این، انجام لابیاپلاستی در دختران باکره مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه به آن ها اشاره می‌کنیم:

  • رفع بوی بد واژن و عفونت های واژینالی
  • جلوگیری از درد هنگام مقاربت بعد از ازدواج
  • اصلاح مسیر دفع ادرار
  • انجام ورزش هایی مثل دوچرخه سواری بدون احساس درد و سوزش
  • ایجاد تقارن در لابیاهای مینور
  • افزایش اعتماد به نفس
  • باقی نماندن هیچ نوع آثاری از جراحی در آینده
  • داشتن بارداری و زایمان راحت
  • عدم بازگشت فرم لابیاها به فرم اولیه

انواع روش های لابیاپلاستی دختران باکره

در مواردی که لابیای دختران باکره بسیار بزرگ نبوده و اندازه ای حدود 4 سانتی متر داشته باشد، پزشک از لیزر استفاده می‌کند. در سنین پایین و دختران باکره به دلیل بسیار ضخیم نبودن لابیاها بیشتر از روش لیزر درمانی استفاده می‌شود که نتیجه فوق العاده ای خواهد داشت.  در دخترانی که لابیا بسیار بزرگ بوده و اندازه آن از 4 سانتی متر بیشتر باشد عمل جراحی لابیاپلاستی انجام خواهد شد. به این نکته نیز توجه داشته باشید که با توجه به شرایط هر فرد، تکنیک انجام لابیاپلاستی امکان دارد متفاوت باشد.

لابیاپلاستی در دختران باکره و زایمان در آینده

سوالی که برای دخترانی که لابیاپلاستی را انجام داده اند پیش می‌آید این است که آیا می‌توانند در آینده به صورت طبیعی زایمان کنند؟ پاسخ این سوال مثبت بوده و زایمان طبیعی برای دخترانی که لابیاپلاستی انجام داده اند هیچ منعی نداشته و می‌توانند به راحتی زایمان کنند. حتی در برخی موارد به دلیل این که در این افراد لب های بزرگ وجود ندارد موقع زایمان اذیت نشده و به راحتی می‌توانند زایمان طبیعی را انجام دهند.

دکتر رویا شهریاری پور

دکتر رویا شهریاری پور در سال ۱۳۸۷ از دانشگاه علوم پزشکی تنکابن در رشته پزشکی عمومی فارغ‌التحصیل شدند. سپس طرح پزشک عمومی را به مدت ۳ سال در استان بوشهر خدمت کردند. سال ۹۱ در دانشگاه علوم پزشکی تهران در رشته تخصص زنان شروع به تحصل کردند و سال ۹۵ از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ تحصیل شدند. ایشان دوران فلوشیپ فوق تخصص لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی را در دانشگاه ایران گذرانده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...