logo

بهترین دکتر لاپاراسکوپی در سعادت آباد

بهترین دکتر لاپاراسکوپی در سعادت آباد کیست؟ دکتر رویا شهریاری پور فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته در تهران است. ایشان دارای فلوشیپ فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته هستند که آندومتریوز کیست تخمدان، فیبروم رحم و دیگر مشکلات زنان را با لاپاراسکوپی درمان می کنند. لاپاراسکوپی یکی از بهترین روش های درمانی است که نسبت به دیگر متدهای درمانی عوارض کمتری دارد. انتخاب بهترین جراح لاپاراسکوپی زنان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. چرا که بیمار تا پیش از عمل دردهای بسیار زیادی دارد و به دنبال پزشک متخصص و باتجربه است تا از درد خلاص شود. در این مقاله قصد داریم به شما در انتخاب بهترین متخصص لاپاراسکوپی پیشرفته در تهران کمک کنیم.

بهترین جراح لاپاراسکوچی در تهران

ویژگی های بهترین دکتر لاپاراسکوپی در سعادت آباد

بهترین دکتر لاپاراسکوپی در تهران، در وهله اول تمامی علائم و نشانه های بیمار را بررسی می کند. سپس پیش از اعلام هرگونه نظر قطعی، بیمار را برای انجام آزمایشات بیشتر به آزمایشگاه ارجاع می دهد. نتیجه سونوگرافی و آزمایش ها به متخصص لاپاراسکوپی پیشرفته کمک می کند تا نظر قطعی خود را به بیمار بیان کند. به طور کلی بهترین دکتر لاپاراسکوپی در سعادت آباد باید دارای ویژگی های زیر باشد.

بهترین متخصص لاپاراسکوپی باید تجربه و مهارت کافی داشته باشد

بهترین فوق تخصص لاپاراسکوپی زنان در تهران باید به اندازه ای تجربه و مهارت داشته باشد که بیمار جراحی خوبی داشته باشد. یک جراحی خود نباید شرایط سخت مانند درد و مشکلات پس از عمل را داشته باشد. یعنی بیمار پس از انجام جراحی لاپاراسکوپی احساس بهتری نسبت به قبل از عمل داشته باشد. متاسفانه بسیاری از پزشکان با داشتن تجربه اندک، شرایط سختی را هنگام عمل و بعد از عمل برای بیمار ایجاد می کنند.

به توضیحات بیمار به دقت گوش کند

بهترین دکتر لاپاراسکوپی در تهران می بایست شرایط بیمار را درک کند. به او اجازه دهد وضعیت خود را به طور کامل شرح دهد و با حوصله به صحبت های بیمار گوش کند. بیمار از وضعیت بوجود آمده بسیار مضطرب و نگران است. بنابراین ممکن است برخی موارد را در توضیحات خود از قلم بیندازد. پزشک با تجربه و تخصصی که دارد باید تمام مواردی که ممکن است بیمار فراموش کرده را از او بپرسد. تمام مواردی که بیمار بیان می کند و موارد که به آنها شک دارد را ضمیمه پرونده بیمار کند.

به کار خود علاقه مند باشد

بهترین جراح لاپاراسکوپی زنان و هر پزشک دیگر، می بایست به حرفه و شغل خود علاقه مند باشد. یعنی کار خود را صرفاً جهت درآمدزایی انجام ندهد و سلامتی و بهبودی بیمار برای او در اولویت باشد. وقتی پزشک به حرفه خود علاقه داشته باشد، نگرانی بیمار از درمان و جراحی را درک می کند. بنابراین شرایط بهتری را برای درمان او بکار می گیرد. آرامشی که یک بیمار از پزشک دریافت می کند، بیش از درمان اهمیت دارد.

بهترین دکتر لاپاراسکوپی باید نیروها و پرسنل خود را به خوبی مدیریت کند

بهترین دکتر لاپاراسکوپی در سعادت آباد و هر نقطه از تهران باید توان مدیریت پرسنل خود را داشته باشد. بخشی از آرامش بیمار پیش از عمل و بعد از عمل را پرسنل اتاق عمل تشکیل می دهد. اگر پرسنل رفتار مناسبی با بیمار داشته باشند، قطعاً بیمار جراحی لاپاراسکوپی خوبی خواهد داشت. پزشک با مدیریت پرسنل در این راستا می تواند شرایط بهتری را برای بیمار رقم بزند.

هماهنگی دستها  و چشم های بهترین دکتر لاپاراسکوپی در تهران

بهترین دکتر لاپاراسکوپی در سعادت آباد و هر نقطه از تهران باید تمرکز کافی روی کار خود داشته باشد. یعنی هنگام عمل نگذارد هر موضوع دیگری خارج از حیطه عمل، روی ذهن او تاثیر بگذارد. همچنین دستها و چشم های او باید هماهنگ باشند.

همانطور که می دانید جراحی لاپاراسکوپی با استفاده از دوربین انجام می شود. در این جراحی پزشک می بایست به نمایشگر که تصویر داخلی بدن بیمار را نشان می دهد، نگاه کند. همزمان دستهای خود را برای جراحی حرکت دهد.

بهترین دکتر لاپاراسکوپی باید بتواند انواع بیماری های زنان را درمان کند

بهترین دکتر لاپاراسکوپی در سعادت آباد باید بتواند تمامی بیماری های زنان را درمان کند. یعنی به عنوان بهترین دکتر لاپاراسکوپی اندومتریوز شناخته شده باشد. همانطور که می دانید آندومتریوز یکی از بیماری های شایع میان زنان است که به شکل های مختلف آنها را درگیر می کند. متدهای درمانی هم متناسب با وضعیت بیمار تغییر می کند.

فوق تخصص لاپاراسکوپی تهران دکتر رویا شهریاری پور بیماران متعددی را در زمینه های مختلف از جمله آندومتریوز درمان کرده است. این بیماران پس از جراحی احساس بهتری داشتند و روند درمانی خود را ادامه دادند تا به بهبودی کامل رسیدند.

پیگیر وضعیت بیمار باشد

بهترین دکتر لاپاراسکوپی در سعادت آباد، تهران و هر نقطه از ایران می بایست پس از جراحی وضعیت بیمار را پیگیری کند. اینکه پزشک تنها بیمار را جراحی می کند، کافی نیست. بلکه پیگیری وضعیت او می بایست برای متخصص لاپاراسکوپی پیشرفته مهم باشد. بیمار باید تا مدتها پس از جراحی تحت نظر متخصص زنان باشد. به این ترتیب کادر درمانی پزشک نوبت مراجعه بعدی به مطب را به بیمار یادآوری می کنند.

امکانات و تجهیزات لازم را در مطب داشته باشد

یکی از ویژگی های بسیار مهم که باید متخصص لاپاراسکوپی پیشرفته داشته باشد، این است که تجهیزات مورد نیاز را در مطب داشته باشد. اهمیت وجود این امکانات در راحتی بیمار است. یعنی بیمار برای انجام سونوگرافی اعم از رنگی و غیررنگی، نیازی به رفتن به آن سوی شهر نداشته باشد. بلکه به راحتی در مطب بتواند این تصویربرداری را در عرض یک سایت و بدون پرداخت هزینه بیشتر برای رفت و آمد انجام دهد.

چگونه بهترین پزشک برای لاپاراسکوپی رحم را انتخاب کنیم؟

لاپاراسکوپی رحم به تخصص و علم بالایی نیاز دارد و در صورتی که شما در انتخاب پزشک، حساسیت لازم را به خرج دهید، با عوارض کمتری نیز مواجه خواهید شد. برای یافتن بهترین پزشک، به موارد زیر دقت کنید:

تخصص پزشک

تخصص پزشک، اعتبار و مدارک او، به شما کمک می کند تا از صلاحیت پزشک اطمینان حاصل کنید. بنابراین حتما قبل از تصمیم گیری، رزومه پزشک مود نظر خود را بررسی کنید.

نظرات سایر بیماران

بررسی نظرات و تجربه های سایر بیماران نیز به شما کمک می کند تا بتوانید با دید بازتری تصمیم گیری کنید. می توانید نظر کاربران را در شبکه های اجتماعی بخوانید یا در صورت امکان با یکی از آنها صحبت کنیم.

طبیعتا هرچه تجربه پزشک در انجام جراحی مورد نظر شما بیشتر باشد، عملکرد بهتری خواهد داشت.

تجربه بیماران بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران

بهترین دکتر لاپاراسکوپی در سعادت آباد، بستری را برای ارائه تجربیات بیماران خود در نظر می گیرد. این بستر می تواند سایت پزشک و یا سایت های دیگر که پزشک در آنها فعالیت می کند باشد. شما با مشاهده تجربیات سایر بیماران در رابطه با جراحی لاپاراسکوپی می توانید انتخاب مناسب تری داشته باشید.

لاپاراسکوپی رحم چه کاربردی دارد؟

لاپاراسکوپی در بانوان کاربرد های متنوع و متعددی دارد. از جمله کاربرد های این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بیشتر بخوانید: بارداری بعد از لاپاراسکوپی رحم

آمادگی قبل از لاپاراسکوپی رحم و تخمدان

مطمئن شوید که جراح شما در مورد داروهایی که مصرف می کنید، از جمله ویتامین ها، گیاهان دارویی و مکمل ها، و همچنین اینکه آیا به هر دارویی حساسیت دارید یا خیر، اطلاع داشته باشد.

ممکن است از شما خواسته شود چند روز قبل از انجام آزمایش، مصرف داروهای رقیق کننده خون (از جمله آسپرین) را متوقف کنید. همچنین ممکن است از شما خواسته شود که حداقل چند ساعت قبل از عمل چیزی نخورید یا ننوشید. پزشک یا پرستار، دستورالعمل های لازم را به خواهند گفت.

لاپاراسکوپی رحم و تخمدان چگونه انجام می شود؟

لاپاراسکوپی بسته به درمانی یا تشخیصی بودن آن، ممکن است یک جراحی سرپایی باشد و یا ممکن است به چند روز بستری شدن در بیمارستان نیاز داشته باشد.

برای این آزمایش، ابتدا از دارو های بی حسی و یا بیهوشی استفاده می شود تا شما در خواب عمقی فرو بروید. یک برش کوچک روی دیواره شکم در نزدیکی ناف ایجاد می شود که از طریق آن، لاپاراسکوپ وارد بدن می شود. مقدار کمی گاز دی اکسید کربن به شکم تزریق می شود تا فضای داخل شکم را گسترده تر کند تا اندام ها به راحتی دیده شوند و پزشک بتواند به راحتی وجود هرگونه عارضه را بررسی کند. ممکن است بریدگی‌های کوچک دیگری در قسمت پایین شکم ایجاد شود تا ابزارهای مخصوص لاپاراسکوپی برای نمونه برداری نواحی غیر طبیعی یا برداشتن ضایعات وارد بدن شود. سپس لاپاراسکوپ، ابزار برش و بیشتر گاز از شکم خارج می‌شود و بریدگی‌های کوچک بسته می‌شوند. پس از تکمیل این روش، به آرامی از خواب بیدار می شوید. این روش می‌تواند بین 30 تا 90 دقیقه طول بکشد، اما بسته به کاری که انجام می‌شود، ممکن است بیشتر زمان ببرد.

مراقبت های بعد از لاپاراسکوپی

پس از انجام عمل، برای اطمینان از اینکه مشکلی ندارید، از نزدیک تحت نظر خواهید بود. با از بین رفتن بیهوشی ممکن است برای چند ساعت گیج باشید. دهان و گلوی شما احتمالا برای چند ساعت بی حس خواهد شد. تا زمانی که بی حسی از بین نرود، مجاز به خوردن یا نوشیدن نخواهید بود. ممکن است در محل هایی که برش ها ایجاد شده اند، احساس درد یا بی حسی داشته باشید. همچنین ممکن است درد شکم یا شانه ناشی از گاز باقی مانده را تجربه کنید که ممکن است چند ساعت یا چند روز طول بکشد تا بهبود یابد.

اگر این عمل را به صورت سرپایی انجام داده اید، به احتمال زیاد می توانید پس از چند ساعت به خانه برگردید، اما احتمالاً به دلیل داروها یا بیهوشی هایی که دریافت کرده اید، نمی توانید رانندگی کنید و باید برای بازگشت به خانه با فرد دیگری هماهنگ کنید.

عوارض لاپاراسکوپی رحم

همانند سایر انواع جراحی، لاپاراسکوپی نیز ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد. در صورت انتخاب یک جراح حرفه ای و انجام درست مراقبت های بعد از جراحی لاپاراسکوپی، احتمال بروز عوارض به حداقل می رسد. از عوارض احتمالی لاپاراسکوپی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نفخ و ناراحتی موقت شکم
  • بروز عفونت
  • ایجاد آسیب عصبی
  • بروز مشکلات ادراری
  • لخته شدن خون
  • آسیب پوستی

کلام آخر

دکتر رویا شهریاری پور، فوق تخصص نازایی و لاپاراسکوپی پیشرفته، با سابقه چندین ساله در انجام لاپاراسکوپی و جراحی زنان، می توانند شما را در انجام لاپاراسکوپی راهنمایی کنند. در صورت نیاز می توانید با مطب دکتر رویا شهریاری پور تماس حاصل فرمایید

دکتر رویا شهریاری پور

دکتر رویا شهریاری پور در سال ۱۳۸۷ از دانشگاه علوم پزشکی تنکابن در رشته پزشکی عمومی فارغ‌التحصیل شدند. سپس طرح پزشک عمومی را به مدت ۳ سال در استان بوشهر خدمت کردند. سال ۹۱ در دانشگاه علوم پزشکی تهران در رشته تخصص زنان شروع به تحصل کردند و سال ۹۵ از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ تحصیل شدند. دوران فلوشیپی فوق تخصص لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی از دانشگاه ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...